ZOZO
Reguli De adminat !!!  Zozo
ZOZO
Reguli De adminat !!!  Zozo
ZOZO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cautam admini care sa tina redirecte !!
Connect Zozo.Xcess.Ro
Cautam oameni foarte buni la cs pt clanul ZOZO !
Link-uL forumului este www.cs-zozo.tk

 

 Reguli De adminat !!!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
HoNnor
Membru
Membru



Mesaje : 23
Data de inscriere : 08/12/2010

Reguli De adminat !!!  Empty
MesajSubiect: Reguli De adminat !!!    Reguli De adminat !!!  I_icon_minitimeMar Feb 15, 2011 8:34 pm

ATENTIE! Nu aveti voie sa dati contul de admin altei persoane sau sa lasati pe cineva sa joace de pe contul dvs.
Aceasta scuza nu este permisa si se sanctioneaza cu scoaterea adminului !

REGULI ADMIN:
Cum trebuie sa se comporte un administrator pe serverul de Counter-Strike ZoZo.Xcess.Ro
- sa arate respect fata de jucatori
- nu are voie sa se enerveze
- sa foloseasca un limbaj politicos in orice situatie.
- sa nu dea kick sau ban fara un motiv clar (fara motive de gen: "m-ai enervat",
"nu-mi place fata ta", motive personale, etc)
- sa nu dea kick/slay/ban etc. altui admin, nici macar in gluma si sa nu se ia la cearta cu acestia! ( Primiti si Remove daca e necesar )
- sa nu impuna jucatorilor conditii aberante gen: fara awp, fara usp, fara scut, etc. si altele asemanatoare
- daca un admin incalca regulile, ii puteti face reclamatie pe forum !
- nu aveti voie sa modificati setarile serverului chiar daca aveti acces la asa ceva

REGULI SERVER:
- schimbarea hartii se face folosind amx_votemap harta si se da in ultimele 5 minute ramase
- la inceput de harta se dau 1-2 restarturi dupa primele runde jucate. Atat doar!
- nu aveti voie sa dati voturi aberante gen: Cat de bine joaca X? Cine credeti ca va castiga?
- cand e serverul full dati kick la spectatori si la cei cu lag peste 100 !
- pentru a afla hartile care se joaca pe server tastati in consola: VOTEMAP
- daca un jucator face reclama (sau numele sau constituie o reclama) acesta va primi ban permanent!
- nu aveti voie sa ramaneti spectator mai mult de 3 minute, atunci cand serverul este plin doar !


Ce fac in situatiile in care:

A)
Un jucator INJURA pe mine sau altcineva
1. De preferinta este sa ii dai LLAMA [amx_llama nume]
2. Ii dai slay/kick
3. Daca continua sa fie nesimtit, ii dai ban pentru 100 minute - 1 zi/1sapt. etc.
(BANUL PERMANENT DOAR IN CAZURI IN CARE ESTE CODAT SI SUNTETI 100% SIGUR !!)


B)
Un jucator MA FACE CODAT
Nu il bagi in seama! (desi daca ai intr-adevar coduri vei pierde adminul,
vei primi ban pe server si primesti ignore pe ID-ul de Yahoo! Messenger ( deci suntem cu ochii pe voi b-) )

C)
Unii jucatori vor o harta iar altii alta harta
Simplu, folosesti comanda amx_votemap harta1 harta2 etc.

Have Fun!!!
Sus In jos
jacky
Membru
Membru
jacky


Mesaje : 320
Data de inscriere : 04/12/2010

Reguli De adminat !!!  Empty
MesajSubiect: Re: Reguli De adminat !!!    Reguli De adminat !!!  I_icon_minitimeMier Feb 23, 2011 4:22 pm

mda..nu vreau sa par nesimtit dar:1 cu regula:"nu aveti voie sa impuneti jucatorilor conditii aberante" ma rog chiar dak jocul e free e free in limita bunului simt nu ca vin oti si ne incercuiesc in baza pe o mapa cu bmb sau vin tpe o mapa de ostatici...eu zic ca ar trebui bagat un plugin pt interzicerea rushului ca asa stam si noi t in baza si nu aveti voie sa ne impuneti sa iesim sau altceva ma rog...
2 cu regula:"schimbarea hartii se face folosind amx_votemap harta si se da in ultimele 5 minute ramase" nu putem da vot in ultimile 5 minute ca e prea tarziu eu zic sa dam in ultimile 8 9 minute chiar 10 ca asa putem da refuse si sa dam amx_map peste cateva ture sa fim siguri ca in caz ca esueaza votul sau stiu eu ce sa avem o mapa care sio doresc toti nu ca bagam din prima amx_map sau dam amx_votemap xmap si atat adik o singura mapa eu am vazut parca la red iau esuat 3 voturi unul dupa altul si si mie mi sa mai intamplat...
3 cu regula:"- nu aveti voie sa ramaneti spectator mai mult de 3 minute, atunci cand serverul este plin doar !" ma rog cu aceasta sunt de acord dar sa nu uitam ca sv e de 22 de sloturi nu de 12 altii dau kick asa cand sunt doar 13 14 persoane pe sv nu mi se pare corect chiar si eu am luat kick de la tine tavi mi se pare...arata ca din consola am primit kick ma rog
4 cu regula:"Un jucator MA FACE CODAT"
Nu il bagi in seama!" asta da nul bagam in seama dar, cand jucatorii se fac unii pe altii codati avand diferite cheaturi etc nu mi se pare corect...exista say_team@ pt a anunta codatii iar adminii vor lua masuri iar dak incep sa se faca asa unii pe altii eu zic sa fie avertizati odata dupa care sa ieie gag 5 minute...
5 nu este aici dar in cazul in care un jucator foloseste say_team@ si nu anunta un codat adik ma rog spune diferite prostii(nu injuraturi pur si simplu vorbeste) eu zic sa li se deie gag la urmatorul avertizment de 5 minute...
6 nu este aici dar am vazut si altii cum ca "tavi a spus sa se deie gag 5 minute" nu am nimic in potriva dar nu mi se pare normal ca unul care injura acolo de toti sfintii sa aiba gag doar 5 minute eu unul zic sa se deie gagul dupa merit 5 10 15 minute etv(in caz de ceva mult mai grav)

Multumesc si sper sa se schimbe ceva.
Sus In jos
 
Reguli De adminat !!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ZOZO :: Server :: Server OFICIAL-
Mergi direct la: